O mnie słów kilka

Kilka lat temu nieśmiało wstąpiłam na emigracyjną ścieżkę ku szczęściu i włóczę się po świecie do dziś. Najpierw mieszkałam w Kraju Tysiąca Jezior, Finlandii, w której niekończących się lasach zostawiłam część siebie. Mimo mojej wybitnie niskiej tolerancji na zimno, z rozrzewnieniem wspominam “noce” spędzone pod namiotem setki kilometrów powyżej kręgu polarnego i przeżuwanie niedobrej, fińskiej kiełbasy w milczącym towarzystwie reniferów. W roku 2015 fińskie pustkowia zamieniłam na nowoczesne budynki gorącego Singapuru, gdzie do tej pory mieszkam i pracuję, a każdą wolną chwilę przeznaczam na eksplorację Azji Południowo-Wschodniej. Sam Singapur nie trafił w moje gusta i na pewno nie jest moją “wyspą szczęśliwą”, ale nie zamieniłabym za nic czasu spędzonego w Azji, która ma szalenie wiele do zaoferowania, i w której odkryłam swoje nowe hobby – nurkowanie.

Podróżując, skupiam się raczej na dzikiej przyrodzie, niż działalności człowieka, i szukam miejsc przez niego nietkniętych, co obecnie jest prawdziwym wyzwaniem. Na blogu staram się promować odpowiedzialne podróżowanie i ochronę przyrody.

Z wykształcenia jestem biotechnologiem, cierpię na zaawansowaną arachnofobię, nie lubię słodyczy i wcześnie wstawać.

Chętnie odpowiadam na wszelkiej maści pytania, czy to przy użyciu bloga, Facebooka czy maila podgwiazdapolarna@gmail.com.

Merapi_Cover

  1 comment for “O mnie słów kilka

 1. October 26, 2014 at 3:28 pm

  Witam Panią,

  Jestem współautorką nowego portalu udostępniającego usługę publikacji treści.

  Bardzo podoba mi się Pani podróżniczy blog i poruszane w nim ciekawe tematy. Mój portal jest platformą dla takich osób.

  Chciałabym zaproponować publikowanie artykułów też na moim portalu.
  Do każdej treści można umieszczać dowolny link oraz podpinać filmy z YouTube.

  Autor ma własną stronę główną na swoim profilu, gdzie może ustawić awatar, wybierać tło, pokazać swój opis i poglądy. Przypiąć ulubione publikacje w profilu, aby nikt ich nie przegapił. Wymieniać je, kiedy tylko ma ochotę.

  Jeśli zainteresowałam Panią publikowaniem treści też na moim portalu to bardzo zapraszam do zapoznania się z Perepele. Będzie mi bardzo miło móc gościć na moich stronach oraz odpowiedzieć na wszelkie pytania.

  Zapraszam i Pozdrawiam
  Ania

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ten blog, jak każdy, wykorzystuje ciasteczka. Więcej

Ciasteczka ułatwiają życie. Zostając na mojej stronie, akceptujesz je. Nie wiem, jaki sens ma ta informacja, ale UE każe ją wyświetlać.

Okej